Извештај о радионици

У периоду од 23.02. до 22.03. 2024. године одржане су три радионице „Финансијска писменост“ из програма за средњошколце, у организацији Достигнућа младих.

Ученици одељења 3/1 научили су како да доносе паметне финансијске одлуке, како да саставе породични буџет, као и зашто је важна штедња… Научили су и да се, без обзира колико пажљиво људи управљају својим финансијама, увек могу десити неочекивани догађаји, због чега је корисно разумети како су ствари повезане и како једна одлука може утицати на низ нових догађаја у будућности.

Такође, разматрани су и појмови и ситуације у свету банака, телекомуникација и осигурања, различити типови улагања, као и колики могу бити ризици, а колики добици.

Активности на радионицама су биле интерактивне и подстицале су тимски рад. Честитамо ученицима на реализованим радионицама.

Наставница, Снежана Перовић