Ученице наше школе су имале изузетну прилику да у уторак, 12. децембра, представе прототипе својих робота у компанији Nordeus, где су добиле корисне савете и подршку за наставак рада.

Догађај је организован од стране организације  Достигнућима младих.

Седам тимова девојака из четири средње школе (Прва београдска гимназија, Прва крагујевачка гимназија, Рачунарска гимназија и Шеста београдска гимназија), из два града у Србији, оснажене и мотивисане учешћем у Girls Go Circular програму крајем новембра, биле су део европског форума Women in STEM Robot Challenge. У оквиру овог форума имале су задатак да направе прототипе својих ЕKОробота који би могли да нам помогну у борби за здравију и чистију животну средину.

Ученице су представиле своје радове групи инспиративних жена које граде своје каријере у СТЕМ областима: Николина Перић, дипл. инжењер рачунарске графике, аниматор, football engine, Марија Младеновић, дипл, инжењерка орг. наука, feature owner, Сања Димитријевић, инжењер графичког инжењерства и дизајна, Senior UX designer, Kатарина Ђорђевић, мастер софтверски инжењер, product manager, LiveOps Top Eleven.

Први тим „Љубичице“:

1. Кјара Ковачевић 1/5
  2. Александра Јовановић 1/5
  3. Сара Јованоски 1/5

Осмислиле су робот који би се бавио чишћењем река, као и других водених површина.

Други тим „Робот теткица:

1. Анастасија Лена Дакић 3/8
  2. Марија Николић 2/8
  3. Вања Јованчевић 2/4

Осмислиле су робота који би помогао нашим „теткицама“ у чишћењу и рециклажи отпада у школи.

Проф. Наташа Мајстровић