Компанија Viessmann Serbien, Viessmann d.o.o. Beograd, финансирала је изузетно важан и користан пројекат Озелењавање простора Прве београдске гимназије, инициран прошле школске године од стране Ученичког парламента Прве београдске гимназије.
У име промоције здравог окружења, у гимназији је инсталиран Зелени зид на делу ограде школског дворишта и у холу ђачког улаза, постављен зид од стабилизоване равне маховине у главном холу школе,  слика од стабилизованих маховина различитих врста у свечаној сали, као и жардињере са одговарајућим садним материјалом у дворишту и холу школе.
У годинама које следе, ученици гимназије, а посебно чланови Еколошког клуба Прве и биолошке секције Врабац, практично ће се ангажовати приликом одржавања, уређивања и садње нових биљака и подизати еколошку свест ученика Прве.
На задовољство свих, успостављена је зелена баријера према улици и еколошки и визуелно унапређен и оплемењен школски амбијент и окружење.
У име ђака, родитеља и професора Гимназије, захваљујемо се нашем донатору.
                                                                                                      Управа