У четвртак, 20. октобра 2022. године, у Свечаној сали Прве београдске гимназије обележен је јубилеј – десет година постојања Дебатног клуба Прве београдске гимназије. На самом почетку програма, професор Драгана Стојановић обратила се присутнима подсећајући сликом и речју на настанак и опстанак ове ваннаставне активности, за коју ученици показују изузетно велико интересовање читаву деценију.

У наставку програма, бивши и активни чланови Дебатног клуба: Страхиња Батањски, Теодор Крстић, Давид Миленковић, Жарко Баћовић, Вук Цветковић и Нела Нађвински дебатовали су на тему „Овај дом би, као будући гимназијалац, уписао Прву београдску гимназију“. У складу са основним судијским правилима дебатних такмичења, ову дебату судио је судијски пар бивших ученика школе и дебатера, Предраг Пијевчевић и Александар Милић.

Овом догађају присуствовали су некадашњи дебатери Дебатног клуба Прве, професори наше школе, представник дебатне мреже „Отворена комуникација“ Мила Марјановић, као и велики број заинтересованих ученика.