У среду 5.октобра, поводом обележавања годишњице одбране Београда 1915. године, Савез удружења потомака ратника Србија 1912-1920. организовао је скуп ,,Одбрана Београда 1915. година” у Дому војске. Ученици Прве београдске гимназије присуствовали су скупу и учествовали у програму – хор је певао химну Републике Србије, а ученик трећег разреда Михајло Миланов, на хармоници је извео свечану песму Удружења ,,Марш на Дрину”.

Ученици првог и трећег разреда Прве београдске гимназије, са професорима Драганом Стојановић и Стефаном Дамњановићем, присуствовали су обележавању годишњице одбране Београда 1915. године. У оквиру програма обележавања 7. октобра 2022. године коме су присуствовали представници удружења Савез потомака ратника Србије 1912-1920, Министарства одбране, Српске православне цркве, као и представници српске дијаспоре, матурант наше школе, Никола Милановић, казивао је текст говора мајора Драгутина Гавриловића а ученици трећег разреда положили су венац.