У Петој београдској гимназији, првог јуна одржана је представа Иза кулиса, која је освојила заслужено прво место на Палилулској олимпијади културе 2011. године.

Представу су адаптирале и режирале професорке Катарина Крнетић и Данијела Вујетић.Поставу су чинили ученици из драмске секције Прве београдске гимназије, и могу са правом да кажем да су одрадили одличан посао. Најискреније мислим да су се бар половина њих, ако не и сви, изградили као позоришни глумци, пре свега зато што су били природни и опуштени на сцени, а опет унети у своје улоге. Доказ тога је награда за најбољу глумицу коју је Палилулска олимпијада културе доделила Катарини Колашинац.Представа је рађена по тексту Мајкла Фрејна. Заплет је врло једноставан, а опет, како представа одмиче, све нас више обузима. Свака реплика била нам је духовита, а оне које нису, биле су ближе срцу јер су их глумци учинили занимљивим. Све у свему, представа зрачи духовитошћу и младим даровитим људима великих потенцијала. Надајмо се да ће бити још реприза, јер ово заиста вреди видети.

Улоге тумаче:

Димитрије Шкорић         Далас Лојд (редитељ у представи)

Катарина Колашинац    Доти (Клакет у представи)

Никола Стојановић       Гари (Роџер у представи)

Сташа Станковић          Брук (Вики у представи)

Лука Смишек                Фредерик (Филип и шеик у представи)

Миона Марковић           Белинда (Флавија у представи)

Лука Милошевић           Селдсон (провалник у представи)

Јулија Поповић             Попи (инспицијент)

Душан Илић                 Тим (декоратер)