Књижевно подне са песником Љубивојем Ршумовићем

У свечаној сали Прве београдске гимназије, 21. марта 2022. године, с почетком у 13 часова, одржано је књижевно подне са песником Љубивојем Ршумовићем.
Разговору са нашим песником присуствовао је велики број ученика и наставника и протекао је у лепој атмосфери. Књижевно подне водили су ученици одељења 3/7, Огњен Марковић и Јелена Лукић

Књижевно подне са Мирјаном Булатовић у Првој београдској гимназији

У свечаној сали Прве београдске гимназије, 16. марта 2022. године, с почетком у 13 часова, одржано је књижевно подне са песникињом Мирјаном Булатовић. Разговору са нашом песникињом присуствовао је велики број ученика и наставника и протекао је у лепој атмосфери. Књижевно подне водили су ученици одељења 1/6, Ивана Вељковић и Димитрије Миљковић, а организовано је у сарадњи са професорком Милицом Пророк.