Традиционална манифестација „Прва има таленат“ одржала се и ове школске године и то Први део “Битка бендова“ 16.12.2019 у клубу Атом академија где су наступили наши талентовани бендови: Џем, Анонимуси, Амбуратор и Модулација. Осим обрада музике домаћих и страних бендова имали смо прилике да чујемо и ауторске песме од којих је највеће симпатије побрала композиција „Плочице“  коју је извела група Модулација и изузетно талентовани млади певач Марко Спасић.

Други део манифестације под називом „Таленти Прве“ одржао се 16. јануара 2020. у Свечаној сали школе. Велики број изузетно талентованих ученика је својим  наступима одушевио бројну публику. Осим певања и свирања, наши ђаци су приказали и своје способности у плесу, глуми и професионалном шминкању.

У име актива уметности

Снежана Филиповић, наставница музичке културе