У недељу, 16. јуна 2019. године, Прва београдска гимназија обележила је 180 година постојања свечаном академијом „У славу просветитељства” на Великој сцени Народног позоришта. Програм је почео интонирањем химне „Боже правде” у извођењу Првог београдског певачког друштва.

Садашњи и бивши професори, садашњи и бивши ученици, родитељи, пријатељи школе и друге многобројне званице испуниле су дворану позоришта. Присутнима су се обратили директор школе Александар Андрејић и помоћник министра просвете Александар Пајић.

У наставку се могло чути доста занимљивости о историјату школе и о чувеним личностима које су биле њени ученици. У разноврсном културно-уметничком програму наступали су садашњи и бивши ученици и пријатељи гимназије.

Овде можете да преузмете Програм свечане академије