Ученици Прве београдске гимназије одељења III-8 су у суботу, 9. марта, са својом професорком српског језика Милицом Пророк посетили Историјски музеј Србије. Уз стручно вођење кустоса кроз изложбу под називом ,,Крај Великог рата 1917-1918″, ученицима је пружена прилика да боље схвате и да се приближе Првом светском рату. Такво искуство омогућила је поставка музеја по фронтовима, мало познате чињенице о тадашњим дешавањима, као и веродостојне макете ровова и ратних болница. Такође, уз помоћ квалитетних апликација и електронских инструмената, ђаци су чули како је звучао ратни добош, нашли су се у тамници са Драгутином Димитријевићем Аписом где су могли саслушати његове последње речи, а сам крај обиласка обележиле су речи ,,Плаве гробнице”, слике војника ван ратишта и њихова писма породицама. Након овог обиласка ученици се радују поновном окупљању и одласку у Историјски музеј који ће се догодити већ у недељу, 17. марта.

Јована Недељковић, III-8