Мешовити хор Прве београдске гимназије чине ученици од првог до четвртог разреда и тренутно броји око 40 активних чланова. У оквиру хорске наставе, на годишњем нивоу се одржи око 144 часа, а пробе се одржавају у школи, у свечаној сали, два пута недељно. Избор композиција се једним делом усклађује са свечаностима на којима хор активно учествује: на скупу „Одбрана Београда 1915. године а у организацији Савеза потомака ратника Србије, затим прослава школске славе Св. Саве, док су ту некад и наступи приликом значајних предавања из области образовања као и Свечане приредбе поводом прослављања Дана школе. Хорски репертоар обухвата традиционалне српске и родољубиве песме, српску химну као и различите композиције духовног и световног садржаја. Осим тога, талентованим појединцима пружа се прилика да своје умеће искажу кроз извођење инструменталне пратње или руковођење хорским ансамблом.

Тренутно су на репортоару Друга руковет Стевана Стојановића Мокрањца, традиционална песма Мома, и Крајишке песме у транскрипцији за мушки хор Немање Савића. Хорски ансамбл исказао је велики напредак у свом раду у протеклом периоду а захваљујући заједничком ангажовању професора и ученика, који су били спремни да, мимо својих наставних активности учествују у стварању хорског звука.

Школским хором руководи Ивана Шљивић, наставник музичке културе.