• Ученици који су полагање пријемног испита пријавили у Првој београдској гимназији, ГИМНАЗИЈИ МЛАДЕНОВАЦ, ТРЕЋОЈ БЕОГРАДСКОЈ ГИМНАЗИЈИ И ГИМНАЗИЈИ СВЕТИ САВА, полажу тест из математике у Првој београдској гимназији, ул. Цара Душана 61.
  • У холу ће, на дан полагања, бити истакнут јединствени списак ученика (списак по азбучном реду и учионице у којима се полаже тест).
  • Потребно је да ученици буду у школи у 9:15, а у 9:30 ће ући у своје учионице. Време предвиђено за решавање теста је 120 минута. Почетак тестирања је у 10 часова и трајаће до 12 часова.
  • Ученици на испит доносе: Ђачку књижицу са фотографијом, флашицу воде и прибор за рад – лењир, троугао, угломер, шестар, оловку хемијску, оловку графитну, гумицу и калкулатор са основним рачунским операцијама (сви други калкулатори нису дозвољени за коришћење). Није дозвољено коришћење калкулатора на мобилном телефону – мобилни телефони су забрањени, као и  ,,паметни сатови”.